Projekt je zmena!

Rozvojová agentúra v spolupráci s Iuventou pomáha mladým ľuďom a pracovníkom s mládežou uskutočniť v rámci Banskobystrického kraja malé projekty podporujúce regionálny rozvoj.

Akreditované vzdelávanie Projekt je zmena! umožňuje nie len získať certifikát s celoslovenskou platnosťou, ale aj dostať finančný príspevok do 600 € na realizáciu projektu.

Cieľom programu je rozvoj a posilnenie praktických kompetencií aktívnych mladých ľudí a pracovníkov s mládežou v BBSK, ktoré využijú na trhu práce a pri aktivitách v oblasti práce s mládežou.

Súčasťou programu je aj realizácia malých projektov.

V rámci vzdelávania sa účastníci naučia ako projekt pripraviť, odprezentovať ho a aj ho vyúčtovať. Celé vzdelávanie je bezplatné, účastníci majú uhradené ubytovanie aj stravu. Vzdelávanie sa skladá z dvoch víkendových školení a realizácii daného projektu.

Ak máš aj ty sen uskutočniť svoj projekt tak neváhaj a prihlás sa do ďalšieho kola vzdelávania Projekt je zmena! na mail darina.diosiova@iuventa.sk do 22.5.2019.

Zrealizované projekty v rámci prvého kola projektu Projekt je zmena!

Výsadba stromčekov

V obci Olováry sa traja mladí ľudia rozhodli skrášliť svoje okolie a zapojiť svojich rovesníkov do verejnoprospešných prác. Výsledkom tohto malého projektu bola výsadba stromčekov, zapojenie rovesníkov do verejnoprospešných prác a skrášlenie svojho okolia.

Ekonomický chodník

Dňa 25. apríla v Krupine tím študentov Strednej odbornej školy obchodu a služieb zrealizovali projekt s názvom „Ekonomický chodník“ prostredníctvom rekonštrukcie záhrady vďaka výstavbe skalky.

Krompeľfest

V Hnúšti sa uskutočnila veľmi úspešná akcia Krompeľfest. Na prvom ročníku sa zúčastnilo úžasných 1500 návštevníkov, ktorí mohli ochutnať tradičné jedlá z “krumplov”, užiť si ľudové piesne a taktiež sa oboznámiť z ekologickým spôsobom života.

HYB SA

Priamo v Banskej Bystrici sa konala akcia Hýb sa. V rámci jedného dňa si návštevníci mohli vyskúšať rôzne športy ako napríklad joga, parkour, freerun a MMA. Na deti čakali odmeny vo forme športových darčekov.

Rozvojová agentúra BBSK, n. o.

Námestie SNP 1
97401 Banská Bystrica

info@dobrykraj.sk

+421 48 43 25 751